-
29 Stycznia 2021
#SzczepimySię - Pierwsze szczepienia
Gminne Centrum Medyczne Trzebnica-ZDRÓJ 26 stycznia 2021 r. zaszczepiło pierwszych pacjentów przeciwko COVID-19. Planowo, w każdym tygodniu takich szczepień odbywać się będzie 30, jednak mamy nadzieję na zwiększenie dostaw preparatu i zapewnienie go szerszemu gronu pacjentów.
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 pod nr 989 lub skorzystania z infolinii Gminnego Centrum Medycznego Trzebnica-Zdrój w godz. 8:00 – 18:00 pod numerem telefonu: 730 115 991.
W razie braku możliwości dotarcia na szczepienie we własnym zakresie, przez gminę zapewniony zostanie bezpłatny transport, zgodnie z zaleceniami Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego. W celu zgłoszenia potrzeby organizacji transportu prosimy o kontakt pod numerem: 726 272 701 (w godz. 8:00 – 19:00).
-
29 Stycznia 2021
Program badań przesiewowych raka jelita grubego - kopia
Serdeczne podziękowania dla Pana Marka Długozimy Burmistrza Gminy Trzebnica za podjęte działania na rzecz ochrony zdrowia mieszkańców.
Gmina Trzebnica dołączyła do programu „Profilaktyka i wczesne wykrywanie nowotworów dolnego odcinka przewodu pokarmowego – badania na krew utajoną w kale dla kobiet i mężczyzn”. Realizacją zadania zajmie się Gminne Centrum Medyczne Trzebnica-ZDRÓJ we współpracy z Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu.
Akcja ma na celu dotarcie do jak największej ilości osób kwalifikujących się do badań przesiewowych w zakresie raka jelita grubego i zachęcenia ich nie tylko do wykonania testu na obecność krwi utajonej w kale, ale także profilaktycznej kolonoskopii.
Badanie kału na krew utajoną przeznaczone jest dla osób w przedziale wiekowym 40-65 lat i jest to ogólnie przyjęte w diagnostyce wczesnego rozpoznania raka jelita grubego nieinwazyjne i łatwe do wykonania samodzielnie przez pacjenta, narzędzie w badaniach przesiewowych. Test służy do ilościowego oznaczania krwi utajonej w kale, niewidocznej gołym okiem. Nieprawidłowy wynik sugeruje, że może występować proces chorobowy w obrębie w przewodu żołądkowo-jelitowego, który wymaga dalszych badań.
W programie badań przesiewowych raka jelita grubego mogą wziąć udział:
- osoby w wieku 50 – 65 lat, niezależnie od wywiadu rodzinnego
- osoby w wieku 40 – 49 lat, które mają krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano raka jelita grubego
- osoby w wieku 25 – 49 lat, ze stwierdzoną mutacją genetyczną
Osoby chcące wziąć udział w akcji, zobowiązane są do wypełnienia Ankiety Uczestnictwa na miejscu w placówce, po uprzednim zgłoszeniu się do Programu. Osoby zgłoszone będą mogły pobrać bezpłatny zestaw testowy do samodzielnego wykonania w domu. Decyduje kolejność zgłoszeń oraz kryteria kwalifikacyjne!!!
Więcej informacji pod nr telefonu: 71 308 45 41