Gmina Trzebnica - dbamy o zdrowie mieszkańców przez cały rok!
×

Aktualności

 • Serdeczne podziękowania dla Pana Marka Długozimy Burmistrza  Gminy Trzebnica za podjęte działania na rzecz ochrony zdrowia mieszkańców.

   

  Gmina Trzebnica dołączyła do programu „Profilaktyka i wczesne wykrywanie nowotworów dolnego odcinka przewodu pokarmowego – badania na krew utajoną w kale dla kobiet i mężczyzn”. Realizacją zadania zajmie się Gminne Centrum Medyczne Trzebnica-ZDRÓJ we współpracy z Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu.

   

  Akcja ma na celu dotarcie do jak największej ilości osób kwalifikujących się do badań przesiewowych w zakresie raka jelita grubego i zachęcenia ich nie tylko do wykonania testu na obecność krwi utajonej w kale, ale także profilaktycznej kolonoskopii.

   

  Badanie kału na krew utajoną przeznaczone jest dla osób w przedziale wiekowym 40-65 lat i jest to ogólnie przyjęte w diagnostyce wczesnego rozpoznania raka jelita grubego nieinwazyjne i łatwe do wykonania samodzielnie przez pacjenta, narzędzie w badaniach przesiewowych. Test służy do ilościowego oznaczania krwi utajonej w kale, niewidocznej gołym okiem. Nieprawidłowy wynik sugeruje, że może występować proces chorobowy w obrębie w przewodu żołądkowo-jelitowego, który wymaga dalszych badań. 

   

  W programie badań przesiewowych raka jelita grubego mogą wziąć udział:

   

  • osoby w wieku 50 – 65 lat, niezależnie od wywiadu rodzinnego
  • osoby w wieku 40 – 49 lat, które mają krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano raka jelita grubego
  • osoby w wieku 25 – 49 lat, ze stwierdzoną mutacją genetyczną

   

  Osoby chcące wziąć udział w akcji, zobowiązane są do wypełnienia Ankiety Uczestnictwa na miejscu w placówce, po uprzednim zgłoszeniu się do Programu. Osoby zgłoszone będą mogły pobrać bezpłatny zestaw testowy do samodzielnego wykonania w domu. Decyduje kolejność zgłoszeń oraz kryteria kwalifikacyjne!!!

  Więcej informacji pod nr telefonu: 71 308 45 41

   

  program_raka_jelita.jpeg

   

   

 • W dniach 23-26.11.2020 r. rejestracja do poradni rehabilitacyjnej czynna będzie w godz. 11.00-14.00

   

 • 09 Listopada 2020

  Rejestracja do Pracowni RTG

  Drodzy pacjenci,

  W związku z obecną sytuacją epidemiczną, od miesiąca listopada, niezbędna jest wcześniejsza rejestracja na wyznaczony dzień i godzinę do Pracowni Rentgenodiagnostyki.

  Rejestracja pod nr tel.:
  71 312 05 10

  71 312 03 75

  lub

  71 308 45 01

  71 308 45 02

  71 308 45 03

 •  
  pexels-daniel-reche-1556672.jpeg
   

  Gminne Centrum Medyczne Trzebnica-Zdrój sp. z o.o.  udostępnia możliwość wykonania wideoporady z położną rodzinną Urszulą Siemiątkowską dla pacjentek naszej przychodni. Niezbędna jest wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 71 308 45 70, celem ustalenia terminu wideoporady.

  Instrukcje korzystania z wideoporady dla pacjentek GCM Trzebnica-Zdrój:

  - zainstalowanie programu „skype”  na telefonie, tablecie lub komputerze

          * pobranie z adresu https://www.skype.com/pl/get-skype/ 

  - posiadanie kamery internetowej, słuchawek lub głośników dla komputerów stacjonarnych

  - wideoporada dostępna pod adresem polozna.gcm@outlook.com

   

  Wideoporada jest dla kobiet, którym z powodu zagrożenia epidemiologicznego brakuje kontaktu z wykwalifikowaną położną. Dzięki temu, nie wychodząc z domu, będziesz mogła zadać nurtujące Cię pytania i otrzymać spersonalizowaną pomoc.

  • Wideoporada w ciąży: edukacja przedporodowa od 21 tygodnia ciąży do terminu rozwiązania, w którym praktyczne i teoretyczne zostanie przekazana wiedza na temat przebiegu ciąży, porodu i połogu oraz przekazanie wiedzy  w zakresie karmienia piersią i opieki nad dzieckiem.

   

  • Wideoporada po porodzie: dzięki połączeniu wideo ocenię akt karmienia piersią. Podpowiem sposób w jaki można zważyć dziecko, dzięki temu będę mogła stwierdzić czy przyrost masy ciała jest prawidłowy. Odpowiem na Twoje pytania dotyczące pielęgnacji noworodka. Pomogę w przypadku nawału, zapalenia piersi czy innych problemów które mogą pojawić się w połogu. Podpowiem jak efektywnie dbać o siebie i noworodka w okresie epidemii.

   

  Położna jest bardzo ważną osobą w życiu kobiety ciężarnej!!!
  To ona przyjmuje na świat Twoje dziecko kiedy trafiasz na salę porodową;
  zajmuje się poradnictwem laktacyjnym, w edukacji okołoporodowej fachowo przygotuję Cię do karmienia dziecka, jest również edukatorem nie tylko w zakresie ciąży, ale również na każdym etapie życia kobiety: dojrzewania, edukacji seksualnej, ciąży, połogu i przekwitania. Dlatego tak ważne jest Twoje zaufanie wobec POŁOŻNEJ!!!

   

 • Gminne Centrum Medyczne Trzebnica-Zdrój sp. z o.o. pozyskało, od miesiąca listopada, nowego lekarza specjalistę rehabilitacji medycznej Panią Hannę Kostrzewa-Nogat.

  Szczegółowe informacje można uzyskać w rejestracji Poradni Rehabilitacyjnej pod nr telefonu:  71 312 03 20 lub 71 308 45 10

 • Szanowni Pacjenci,

  Informujemy wszystkich pacjentów oczekujących w kolejce na szczepienie w ramach programu:

  Program polityki zdrowotnej z zakresu szczepień przeciwko grypie sezonowej jako profilaktyka zachorowań w populacji osób w wieku 65 lat i więcej dla mieszkańców  Gminy Trzebnica  na lata  2020 – 2023”, że jego realizacja została rozpoczęta w tym roku i potrwa do końca listopada 2020.

  Środki finansowe na zakup szczepionek zostały zabezpieczone przez Pana Marka Długozimę Burmistrza Miasta i Gminy Trzebnica.

  Z uwagi na bardzo ograniczoną dostępność szczepionki oraz realizacje jej dostaw na rynek polski, Gminne Centrum Medyczne Trzebnica-Zdrój nie gwarantuje wszystkim pacjentom zaszczepienia. Ponadto nie jesteśmy w stanie podać realnego terminu dostępności preparatu.

 • 21 Października 2020

  Zamówienia na recepty

  Gminne Centrum Medyczne Trzebnica-Zdrój Sp. z o.o. przypomina pacjentom zadeklarowanym w Naszej Przychodni o możliwości skorzystania z elektronicznej formy zamówienia recepty na stale podawane leki pod adresem recepty@gcm.trzebnica.pl

   

   

 • 19 Października 2020

  Teleporady POZ

  W  czasie pandemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2. na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 14.08.2020 roku poz. 1395 oraz wytycznych Konsultanta Krajowego w dziedzinie medycyny rodzinnej

  w przychodni świadczenia medyczne lekarza POZ udzielane są w formie teleporady.

  Teleporada jest to pierwszy kontakt chorego z personelem medycznym w przypadku problemu zdrowotnego lub innej sprawy dotyczącej pacjenta.

  W trakcie teleporady lekarz dokonuje oceny stanu pacjenta i podejmuje decyzję, czy pacjent wymaga osobistej wizyty w gabinecie, czy innego świadczenia medycznego.

   

  TELEPORADY SĄ UDZIELANE:

  • drogą telefoniczną; w praktyce funkcjonują telefony komórkowe w gabinetach lekarskich  i nawiązanie kontaktu miedzy lekarzem a pacjentem w terminie udzielenia teleporady następuje po telefonie lekarza do pacjenta w wyznaczonym dniu i godzinie
  • termin teleporady jest ustalany przez rejestrację w porozumieniu  z pacjentem lub jego rodziną
  • dopuszczalne jest opóźnienie w udzieleniu teleporady z obiektywnych przyczyn do 30 minut.

  - SZCZEPIENIA - odbywają się po wcześniejszym ustaleniu na ŚCIŚLE WYZNACZONĄ GODZINĘ.

  - LEKARZE SPECJALIŚCI - przyjmują na ŚCIŚLE WYZNACZONE GODZINY.

  - REHABILITACJA - fizjoterapeuci przyjmują w/g ustaleń na ŚCIŚLE WYZNACZONE GODZINY.

   

  Pacjenci będą przyjmowania do Przychodni po weryfikacji godziny rejestracji. Każdy pacjent musi przed wejściem, zdezynfekować ręce, być w maseczce ochronnej oraz będzie mieć zmierzoną temperaturę ciała.

 • 19 Października 2020

  Terminy wizyt

  GMINNE CENTRUM MEDYCZNE TRZEBNICA-ZDRÓJ PRZYPOMINA NASZYM PACJENTOM O ZGŁASZANIU SIĘ NA UMÓWIONE WCZEŚNIEJ  WIZYTY W WYZNACZONYCH DNIACH I GODZINACH !!!

 • Uprzejme informujemy Naszych pacjentów, że rejestracja do Poradni Rehabilitacyjnej w dniach 20-21.10.2020 r. będzie czynna w godzinach od 13.00 do 15.00, a 22.10.2020 r. w godzinach od 12.00 do 15.00