Gmina Trzebnica - dbamy o zdrowie mieszkańców przez cały rok!
×

Wideoporada u położnej rodzinnej

Gminne Centrum Medyczne Trzebnica-Zdrój sp. z o.o.  udostępnia możliwość wykonania wideoporady z położną rodzinną Urszulą Siemiątkowską dla pacjentek naszej przychodni. Niezbędna jest wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 71 308 45 70, celem ustalenia terminu wideoporady.

Instrukcje korzystania z wideoporady dla pacjentek GCM Trzebnica-Zdrój:

- zainstalowanie programu „skype”  na telefonie, tablecie lub komputerze

        * pobranie z adresu https://www.skype.com/pl/get-skype/ 

- posiadanie kamery internetowej, słuchawek lub głośników dla komputerów stacjonarnych

- wideoporada dostępna pod adresem polozna.gcm@outlook.com

 

Wideoporada jest dla kobiet, którym z powodu zagrożenia epidemiologicznego brakuje kontaktu z wykwalifikowaną położną. Dzięki temu, nie wychodząc z domu, będziesz mogła zadać nurtujące Cię pytania i otrzymać spersonalizowaną pomoc.

  • Wideoporada w ciąży: edukacja przedporodowa od 21 tygodnia ciąży do terminu rozwiązania, w którym praktyczne i teoretyczne zostanie przekazana wiedza na temat przebiegu ciąży, porodu i połogu oraz przekazanie wiedzy  w zakresie karmienia piersią i opieki nad dzieckiem.

 

  • Wideoporada po porodzie: dzięki połączeniu wideo ocenię akt karmienia piersią. Podpowiem sposób w jaki można zważyć dziecko, dzięki temu będę mogła stwierdzić czy przyrost masy ciała jest prawidłowy. Odpowiem na Twoje pytania dotyczące pielęgnacji noworodka. Pomogę w przypadku nawału, zapalenia piersi czy innych problemów które mogą pojawić się w połogu. Podpowiem jak efektywnie dbać o siebie i noworodka w okresie epidemii.

 

Położna jest bardzo ważną osobą w życiu kobiety ciężarnej!!!
To ona przyjmuje na świat Twoje dziecko kiedy trafiasz na salę porodową;
zajmuje się poradnictwem laktacyjnym, w edukacji okołoporodowej fachowo przygotuję Cię do karmienia dziecka, jest również edukatorem nie tylko w zakresie ciąży, ale również na każdym etapie życia kobiety: dojrzewania, edukacji seksualnej, ciąży, połogu i przekwitania. Dlatego tak ważne jest Twoje zaufanie wobec POŁOŻNEJ!!!