Gmina Trzebnica - dbamy o zdrowie mieszkańców przez cały rok!
×

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych – święto obchodzone corocznie 12 maja

 

„Niewiele zawodów ma tak oczywisty cel jak zawód pielęgniarki, położnej. To zawody szczególne, które mają głęboki sens filozoficzny, społeczny i moralny. Bo kiedy ludzie cierpią, kiedy cierpi człowiek, potrzebny jest drugi człowiek przy cierpiącym.” – Jan Paweł II
Zawód Pielęgniarki i Położnej związany jest z holistycznym podejściem do pacjenta, wymagający wyjątkowych predyspozycji, cierpliwości, życzliwości, empatii i troski o ludzkie zdrowie i życie.
To właśnie pielęgniarki i położne są przy nas w najtrudniejszych chwilach życia, towarzyszą podczas narodzin i ostatniego pożegnania. Zawsze gotowe nieść pomoc, wysłuchać, powiedzieć coś ciepłego.
Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych jest więc znakomitą okazją, żeby docenić Waszą pracę, zaangażowanie i wybór wyjątkowego zawodu i z tej okazji Zarząd Gminnego Centrum Medycznego Trzebnica-Zdrój Sp. z o.o. składa najserdeczniejsze życzenia radosnych i pomyślnych chwil, szczęścia w życiu zawodowym i osobistym oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.
Niech każdy Wasz dzień będzie świętem, niech nigdy nie zabraknie Wam ciepła i życzliwości, którymi obdarzacie pacjentów.