Gmina Trzebnica - dbamy o zdrowie mieszkańców przez cały rok!
×

Profilaktyka raka szyjki macicy

Rak szyjki macicy to jeden z częstszych nowotworów występujących u kobiet. Na wczesnym etapie jest wyleczalny w ponad 99% przypadków. Niewykryty i nieleczony może prowadzić do śmierci. Dlatego każda kobieta po 25 r. ż. powinna regularnie wykonywać profilaktyczne badania cytologiczne.

Regularne badania cytologiczne pozwalają wykryć zmiany przedrakowe i raka we wczesnym – uleczalnym – stadium choroby. Badania dowodzą, że 1,5- 2% rozmazów cytologicznych jest nieprawidłowych i wymaga dalszej diagnostyki.

Czy program jest dla Ciebie?

Tak, jeżeli

  • jesteś kobietą w wieku od 25 do 59 lat, która w ciągu ostatnich 3 lat nie miała wykonywanego przesiewowego badania cytologicznego.

Gminne Centrum Medyczne TRZEBNICA-ZDRÓJ sp. z o.o. w ramach świadczenia położnej POZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Szyjki Macicy zaprasza do programu dedykowanego dla kobiet w wieku 25-59 rok życia.

Badanie wykonywane jest raz na 3 lata. Cytologia będzie pobrana przez Położną Gminnego Centrum Medycznego w gabinecie położnej,  w ramach umowy POZ bez konieczności wizyt u lekarza ginekologa, co umożliwi nieograniczoną dostępność dla kobiet do badań cytologicznych.

 

Szczegółowe informacje oraz rejestracja możliwa jest:

  • w gabinecie położnej ( II piętro gabinet 213)
  • pod numerem telefonu 71 308 45 70.