Gmina Trzebnica - dbamy o zdrowie mieszkańców przez cały rok!
×

Szyna FISIOTEK

Uwaga - nowość!

Gminne Centrum  Medyczne Trzebnica-Zdrój Sp. z o.o. zaprasza na zabiegi rehabilitacyjne za pomocą szyny do ćwiczeń biernych kończyny dolnej - FISIOTEK 3000TS

Fisiotek  3000TS to aparat przeznaczony do wczesnej rehabilitacji stawów: biodrowego, kolanowego i skokowego.

Konstrukcja aparatu pozwala na prowadzenie fizjologicznego zakresu ruchu w ćwiczonych stawach w pozycjach siedzącej lub leżącej.

Szyna ruchowa jest zalecana do leczenia większości urazów, stanów pooperacyjnych i schorzeń stawu  np. po: skręceniach i kontuzjach stawu, wszelkiego rodzaju artrotomiach (np. wycięcie błony maziowej, wycięcie łąkotki, wycięcie rzepki), zabiegach na miękkich częściach w pobliżu stawów, operacjach plastycznych na mięśniach, wszelkich operacjach odtworzeniowych z zespoleniem kości (z możliwością ćwiczeń), osteotomii korekcyjnej, wycięciu guzów zlokalizowanych w okolicach stawu, odtworzeniach operacyjnych stawu z implantacjami endoprotez, artrolizie (uruchomieniu zesztywniałego stawu)  jak również zastarzałych zapaleniach stawu.

Główne zalety szyny Fisiotek to  aktywacja przemiany metabolicznej w stawach, przyspiesza resorpcje wysięków, redukuje ból i obrzęki, pobudza proces regeneracji chrząstki, usprawnia obieg krwi i limfy, przywraca utracony zakres ruchu, zapobieganie zesztywnieniom stawów czy przyspiesza gojenie uszkodzonych więzadeł i zwiększa ich elastyczność.

Zabiegi wykonywane są w Poradni Rehabilitacyjnej, ul. Kościuszki 10, Trzebnica

Koszt jednego zabiegu - 25 zł.

Rysunek1.jpeg