Gmina Trzebnica - dbamy o zdrowie mieszkańców przez cały rok!
×

Kolejna edycja darmowych szczepień przeciwko HPV

Szanowni Państwo!

Nasza gmina należy do grupy samorządów, które aktywnie wspierają profilaktykę nowotworową w Polsce. Wprowadzamy bowiem i finansujemy od 2014 roku program szczepień przeciwko wirusowi HPV dla dziewczynek. W przeciągu trzech lat zaszczepiliśmy ponad 300 dziewcząt z roczników 2001, 2002, 2003 – mieszkanek Gminy Trzebnica.

Wirus HPV odpowiada za różne przednowotworowe i nowotworowe zmiany na błonach śluzowych narządów płciowych i innych okolic ciała. W Polsce zapada na ten typ nowotworu około 3 500 kobiet rocznie, z czego umiera co roku około 2 000 – jest to jeden z najwyższych wskaźników umieralności w Europie. 

Biorąc pod uwagę rekomendacje światowych i polskich towarzystw medycznych, oraz duże zainteresowanie programem szczepień w roku poprzednim, podjąłem decyzję o kontynuacji programu szczepień dziewczynek, tym razem z rocznika 2004 i 2005,  zamieszkałych na terenie miasta i gminy Trzebnica. Koszt tych szczepień zostanie pokryty z budżetu gminy.

Zapraszam w dniu 24.11.2017 r. (piątek) o godz. 17.30 do Urzędu Miejskiego w Trzebnicy, sala nr 48, plac Józefa Piłsudskiego 1, gdzie zorganizowana zostanie prelekcja na ten temat, prowadzona przez lekarza nauk medycznych. Podczas spotkania, dedykowanego przede wszystkim rodzicom dziewczynek z rocznika 2004 i 2005, będzie można uzyskać dodatkowe informacje na temat szczepionki przeciw HPV. 

Do zaszczepienia Państwa córki niezbędna jest zgoda rodziców lub opiekunów. Należy wypełnić właściwy formularz, który załączony jest poniżej. W trakcie szczepienia dziecku powinien towarzyszyć rodzic, lub prawny opiekun. Osoby niezadeklarowane w naszej przychodni zobowiązane są o dostarczenie w dniu szczepienia karty szczepień dziecka. Jednocześnie pragniemy poinformować, że istnieje możliwość zaszczepienia odpłatnie państwa córek urodzonych przed rokiem 2001, które nie zostały objęte programem. Całkowity koszt szczepień wynosi 510 zł.

Marek Długozima

Burmistrz Gminy Trzebnica

 

PDFzgoda-rodzicow-lub-opiekunow-kliknij-i-pobierz.pdf (1,51MB)

plakat_hpv_www.jpeg